Wady plastikowych strzemion budowlanych

Wady plastikowych strzemion budowlanych

Strzemiona budowlane to niezbędne komponenty konstrukcyjne stosowane w budownictwie. Służą do wykonywania połączeń poprzecznych elementów zbrojeniowych. Są łącznikami prętów w zbrojeniach, a ich głównym zadaniem jest utrzymanie konstrukcji we właściwym miejscu i pozycji. Można zastosować je także do wykonania szkieletu zbrojenia poza szalunkiem, deskowaniem. Z uwagi na to, jak ważną pełnią funkcję, wymagane jest, aby zostały wykonane z odpowiednich materiałów. Sprawdź, czy strzemiona budowlane plastikowe to dobre rozwiązanie do wszystkich rodzajów zbrojeń.

Strzemiona zbrojeniowe plastikowe – czy warto je stosować?
Niezależnie od rodzaju zbrojenia najbardziej istotna jest jego trwałość. Bez względu na to, czy masz do wykonania belki, ławy fundamentowe, murki oporowe, czy łuki potrzebujesz solidnego zbrojenia. Czy strzemiona budowlane plastikowe to dobry wybór? Bez wątpienia lepszym rozwiązaniem są stalowe strzemiona. Tworzywo sztuczne choćby najlepszej jakości nigdy nie dorówna solidnej, odpornej na uszkodzenia i obciążenia stali. Główne wady strzemion plastikowych to, jak nietrudno się domyślić, niższa trwałość i jakość. 

Są one jednak prostsze w montażu, co jednak nie powinno być głównym kryterium wyboru. Plastikowe strzemiona do zbrojenia nie przenoszą sił ścinających w gotowych belkach i rozpierających sił w słupach. Z pewnością nie są dobrym wyborem, jeśli chcesz mieć pewność solidnie wykonanego zbrojenia i trwałość konstrukcji.

Co wybrać – strzemiona plastikowe czy metalowe?
Z uwagi na lepsze właściwości i długą żywotność lepsze są strzemiona metalowe. Dostępne są one w różnych rozmiarach i wielu kształtach do wyboru. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że zapewniają konstrukcji budowlanej optymalną stabilność. 

Z kolei strzemiona budowlane plastikowe można wykorzystywać w przypadku mniej wymagających zbrojeń, choć i tak lepiej jest wybrać strzemiona, które posłużą przez długie lata. Metalowe zbrojenia są solidniejsze – wzmacniają stropy, balkony, schody i fundamenty. To rozwiązanie znane od dawna, które cieszy się niezmienną popularnością.

Jeśli potrzebne Ci są strzemiona budowlane, zachęcamy do odwiedzenia strony naszej firmy Strzemionkowo.pl. Jesteśmy producentem półfabrykatów metalowych, a do produkcji stosujemy nowoczesne maszyny CNC, co gwarantuje powtarzalność wzorów i wysoką jakość każdego elementu. Nasze produkty to także doskonały stosunek jakości do ceny. Zapraszamy do składania zamówień!